Нацбанк повідомив про обсяги валютних інтервенцій

Протягом січня-вересня поточного року НБУ купив майже у чотири рази більше валюти ніж продав.

Згідно з повідомленням прес-служби регулятора, за дев’ять місяців 2017 року Нацбанк придбав на міжбанківському валютному ринку майже $2 млрд., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу $817 млн., а продав $546 млн., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу $93 млн.

Валютна інтервенція у такій формі здійснюється наступним чином. Спочатку Національний банк проводить одночасний запит у банків щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через функціонал торговельно-інформаційних систем Блумберг або Рейтер. Отримавши пропозиції банків, НБУ укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

Як зазначають у Нацбанку, перевагою цієї форми валютної інтервенції є швидкість її застосування, а отже, вона є найбільш ефективним інструментом для згладжування коливань міжбанківського валютного ринку. Водночас Національний банк продовжує проводити інтервенції як у формі валютного аукціону, так і у формі інтервенції за єдиним курсом.

Також повідомляється, що регулятор затвердив перелік банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу в ІV кварталі 2017 року.

Згідно з критеріями відбору банків, у такій формі валютної інтервенції можуть брати участь 20 установ, які за підсумками ІІІ кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

– обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Відповідно до вказаних критеріїв, у IV кварталі перелік банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу залишився без змін – як і в попередньому кварталі до нього входять:

– ПАТ «Альфа-Банк»;

– ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень»;

– ПАТ «Банк Кредит Дніпро»;

– ПАT «ІНГ Банк Україна»;

– ПАТ «КБ «Глобус»;

– ПАТ «Креді Агріколь Банк»;

– АТ «ОТП Банк»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АБ «Південний»;

– ПАТ КБ «Приватбанк»;

– ПАТ «Промінвестбанк»;

– ПАT «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– ПАТ «Сбербанк»;

– ПАТ «Сітібанк»;

– АТ «Таскомбанк»;

– АБ «Укргазбанк»;

– АТ «Укрексімбанк»;

 – АТ «УкрСиббанк»;

 – ПАТ «Укрсоцбанк».

Слід нагадати, що інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: