Які банки зберігатимуть готівку НБУ

Національний банк розширює перелік банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки.

З цією метою Правління НБУ 2 жовтня 2017 року прийняло Постанову №96 «Про внесення змін до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України», йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Як відомо, Нацбанк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки за відповідними критеріями. До участі у відборі допускаються банки, які відповідають встановленим критеріям. Сьогодні статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, мають АТ «Ощадбанк» та ПАТ КБ «Приватбанк».

З метою розширення переліку банків, які можуть бути залучені до зберігання запасів готівки Національного банку, Постановою №96 розширено критерії, за якими регулятор допускає банки до участі у відборі. Зокрема, тепер до зберігання запасів готівки НБУ окрім банків, що здійснюють інкасацію коштів та перевезення валютних цінностей, можуть бути залучені також банківські установи, що користуються послугами з інкасації інших банків або юридичних осіб, які отримали ліцензію регулятора на надання банкам послуг з інкасації .

У цьому випадку доставка готівки за призначенням може здійснюватися як самим банком, так і підрозділами інкасації іншого банку або юридичною особою, що має ліцензію Національного банку на надання банкам послуг з інкасації (відповідно до нормативно-правових актів НБУ).

Крім цього, Постанова №96 вносить зміни до переліку інформації, яка надається банками до регулятора для отримання статусу уповноваженого, а саме, доповнено вимогами щодо відповідності технічного стану сховищ (сейфів) вимогам нормативно-правових актів Нацбанку з наданням копій відповідних сертифікатів щодо технічного стану сховищ (сейфів) тощо.

Постанова «Про внесення змін до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України» набула чинності з 5 жовтня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: