Інвестклімат покращуватимуть через податок на виведений капітал

Уряд ухвалив законопроект щодо запровадження податку на виведений капітал.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, у рамках Закону №1797 щодо покращення інвестиційного клімату в Україні робоча група у складі представників Мінфіну, бізнесу, експертів та народних депутатів напрацювала текст законопроекту щодо введення податку на виведений капітал.

Його головна мета – запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів, та відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток має стати стимулом для бізнесу реінвестувати кошти у виробництво та розвиток. Це також спростить правила оподаткування та процедуру адміністрування і покращить інвестиційний клімат в країні. Проте в Мінфіні зазначають, що реалізація норм законопроекту у 2018 році призведе до втрат Державного бюджету в сумі 26 млрд. грн. та місцевих бюджетів – 5,4 млрд. грн.

Міністерство фінансів підтримує запровадження податку на виведений капітал, якщо Державний бюджет залишиться збалансованим. Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат – це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат та більш ефективне використання бюджетних коштів.

Уряд прийняв рішення відправити проект закону на розгляд Національної ради реформ, щоб знайти оптимальне рішення щодо того, які саме витрати будуть скорочуватися.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: