Пенсійна система України стане трирівневою

Нова пенсійна реформа передбачає запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення.

Зокрема, законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення пенсій) (реєстраційний №6614), поданого Урядом та прийнятого на цьому тижні Парламентом, передбачена норма, що вносить зміни у Пункт 9 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Згідно із нею, перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2019 року.

Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування стануть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із зазначеним Законом.

Застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого Законом, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування.

Особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого законом, не зможуть бути платниками страхових внесків до Накопичувального фонду.

При цьому Кабінету Міністрів України до 1 липня 2018 року має забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.

У результаті реалізації цієї норми з початку 2019 року в Україні почне функціонувати трирівнева пенсійна система, яка крім уже існуючих солідарної системи (І рівень) та системи недержавного пенсійного забезпечення (ІІІ рівень) також включатиме систему накопичувального пенсійного страхування (ІІ рівень).

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: