Регулювання рейтингових агентств на фондовому ринку удосконалено

Набули чинності нормативні акти щодо діяльності уповноважених рейтингових агентств.

Зокрема, йдеться про Рішення НКЦПФР №606 від 10.08.2017 р. «Про внесення змін до Правил визначення уповноваженим рейтинговим агентством рейтингової оцінки за Національною рейтинговою шкалою» та Рішення НКЦПФР №607 від 10.08.2017 р. «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу з визначення уповноважених рейтингових агентств та порядок ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств».

За інформацією прес-служби Комісії, змінами до Правил удосконалено діяльність уповноважених рейтингових агентств в частині впровадження ними внутрішніх процедур, якими запроваджується механізм виявлення та усунення конфліктів інтересів, що можуть впливати на роботу та висновки його рейтингових аналітиків, а також уніфіковано нормативно-правові акти Комісії, відповідно до яких здійснюється регулювання діяльності рейтингових агентств.

У свою чергу Положенням удосконалено порядок проведення конкурсу, зокрема, встановлено вимоги щодо:

– інформаційного повідомлення (оголошення) про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств;

– конкурсної комісії з проведення конкурсу;

– порядку та умов участі в конкурсі;

– порядку проведення конкурсу, розгляду спорів;

– ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств (зокрема, складу інформації, порядку внесення змін до реєстру, порядку виключення уповноваженого рейтингового агентства, видачі дубліката Свідоцтва, порядку отримання інформації про уповноважені рейтингові агентства з Державного реєстру).

Як зазначають у Комісії, документи розроблено з урахуванням вимог Регламенту ЄС №1060/2009 Європейського парламенту та Ради Європи від 16 вересня 2009 року «Стосовно кредитно-рейтингових агенцій».

Більш детально – у рішеннях НКЦПФР «Про внесення змін до Правил визначення уповноваженим рейтинговим агентством рейтингової оцінки за Національною рейтинговою шкалою» та «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу з визначення уповноважених рейтингових агентств та порядок ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: