На ринку капіталів запроваджуватимуться МСФЗ

Новий закон «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень) є важливим для ринку капіталів та акціонерних товариств. Про це інформує НКЦПФР на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Законодавчий акт (реєстраційний №4646-д), ухвалений Парламентом минулого тижня, зокрема:

– запроваджує у правове поле такі важливі терміни, як «звіт про управління», «власний капітал», «таксономія фінансової звітності» тощо;

– визначає статус «підприємств, що представляють суспільний інтерес»;

– розширює сферу застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (не лише на всі підприємства, що представляють суспільний інтерес, а також передбачає обов’язкове застосування МСФЗ і для професійних учасників фондового ринку);

– зобов’язує підприємства, які подають звітність відповідно до МСФЗ, також складати звітність саме за міжнародними стандартами фінансової звітності;

– запроваджує подання фінансової звітності держорганам в електронному вигляді на основі таксономії МСФЗ на базі стандарту XBRL.

Слід нагадати, що саме НКЦПФР визнано хабом для забезпечення можливості подання українськими підприємствами електронної звітності в МСФЗ за стандартом XBRL.

Впровадження в Україні стандарту XBRL відбувається в рамках програм міжнародної підтримки, які реалізують проект EU-FINSTAR і Проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

Надання звітності у форматі XBRL передбачено компонентом В.12 «Звітність фінансового сектору» Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: