Обіг криптовалюти пропонують врегулювати законом

Відповідний законопроект «Про обіг криптовалюти в Україні» зареєстровано у Верховній Раді групою народних депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №7183), технологія блокчейн, на якій базується велика кількість технологічних розробок, знайшла широке застосування у багатьох сферах суспільства, таких як діяльність у сфері криптографії, криптовалюти, а також у державній сфері управління по всьому світу. За даними багатьох міжнародних ЗМІ, Україна входить до країн-лідерів у сфері використання криптовалюти і технології блокчейн та є ідеальним місцем для розвитку новітніх технологій. Наша держава одна з перших у світі почала застосовувати технологію блокчейн у сфері державного управління, зокрема, було створено та запроваджено електрону платформу для реалізації арештованого майна – «Систему електронних торгів арештованим майном «СЕТАМ». Крім цього, вже анонсовані платформи для реалізації майна банків-банкрутів, які також діятимуть за допомогою системи блокчейн.

Є помилковим судження, що криптовалюти створені та використовуються виключно для відмивання коштів, фінансування тероризму, торгівлі зброєю, оскільки всі дані про криптовалютні транзакції зберігаються у загальному доступі системи блокчейн, яка є децентралізованою. Це дає більші можливості для регулювання з боку держави та не створює проблем, які виникають із регулюванням обігу готівкових операцій. Наприклад, Податковою службою Сполучених Штатів Америки з 2015 року використовується програмне забезпечення, яке надає можливість відстежувати рух криптовалюти, визначати її походження та ідентифікувати власника. В Японії криптовалюта повністю легалізована, а контроль у цій сфері здійснює Агентство фінансових послуг.

На думку авторів законопроекту, застосування криптовалюти принесе ряд позитивних змін як для економіки країни так і для розвитку науково-технічного прогресу, а саме сприятиме створенню та розвитку нового економічного сектору в Україні, створенню робочих місць, збільшенню обсягів надходжень податків до бюджету.

Таким чином, зазначений законопроект дозволить залучити багатомільйонні міжнародні інвестиції в Україну для розвитку малого, середнього та великого бізнесу, що у свою чергу позитивно вплине на економічний клімат всередині держави, дозволить зміцнити національну валюту та збільшити ВВП.

Питання регулювання криптовалюти є не лише доцільним, а й необхідним, адже, як показує світова практика, криптовалюта набирає все більшу популярність в усьому світі, її розвиток заборонити технічно неможливо та економічно недоцільно.

З урахуванням цього, основною метою документа є надання офіційного статусу криптовалюті, а також врегулювання правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні.

При цьому проект закону визначає правовий статус криптовалюти та правові засади організації та діяльності суб’єктів криптовалютних транзакцій.

 

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: