Як Нацбанк перевіряє пункти з обміну валюти

За дев’ять місяців 2017 року НБУ здійснив 770 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ.

Згідно з повідомленням прес-служби регулятора, перевірки здійснювалися у Києві та у всіх областях України. Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют Національним банком виявлено 101 пункт обміну валют, які працювали нелегально, зокрема у Києві, в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Чернівецькій областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Нацбанк передає до правоохоронних органів. Найбільш ефективною є співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві, Київській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській областях, від яких надходять повідомлення про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних пунктів обміну валют.

Крім того, дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото розміщено на офіційному інтернет-сайті Національного банку у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Слід нагадати, що Нацбанк розпочав регулярні перевірки з вересня 2016 року. Минулого року він здійснив 362 перевірки пунктів з обміну валюти у 14 регіонах України.

Станом на 1 жовтня 2017 року генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, є у 31 небанківської фінансової установи та національного оператора поштового зв’язку «Укрпошта». Сьогодні в Україні зареєстровано 3537 відокремлених підрозділів небанківських фінансових установ.

Відповідно до Постанови Правління НБУ №962 від 01.07.2016 р. діє Реєстр приміщень, у яких здійснюється ліцензована діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: