Корпоративні директори керуватимуться Етичним кодексом

Основні положення цього документа були обговорені на круглому столі «Національний реєстр та Етичний кодекс корпоративних директорів як відповідь на виклики процесу реформування корпоративного управління в Україні», організованого Професійною асоціацією корпоративного управління. 

РЕЄСТР КОРПОРАТИВНИХ ДИРЕКТОРІВ

Голова Правління ПАКУ Олександр ОКУНЄВ зазначив, що Асоціація є ініціатором розвитку в Україні професії корпоративних директорів. Зокрема, ПАКУ створила Національний реєстр корпоративних директорів, який покликаний допомагати компаніям залучати таких професійних фахівців. Питання щодо включення осіб до зазначеного Реєстру вирішуються його Радою виключно одноголосно та на основі серйозної перевірки претендентів. Національний реєстр корпоративних директорів є прозорим, відкритим та зрозумілим. Він має сприяти покращенню корпоративного управління у вітчизняних компаніях шляхом залучення незалежних членів до наглядових рад.

За словами пана Окунєва, Рада вже провела перше засідання щодо формування Реєстру, проте за його підсумками до нього ще не було включено жодного кандидату, які подали документи. В цілому ж, на його думку, в майбутньому Реєстр складатиметься з трьох-чотирьох десятків корпоративних директорів.

Аналізуючи критерії, якими керується Рада при прийнятті відповідних рішень, її член, Президент компанії Іскандер Енерджі (Iskander Energy Corporation) Ярослав КІНАХ підкреслив, що основними серед них є досвід роботи кандидата та усвідомлення з боку членів Ради додаткової вартості претендента для будь-якої приватної чи державної компанії. Також беруться до уваги чинники, які спонукнули кандидата до бажання працювати незалежним директором, їхнє бачення розвитку корпоративного управління в Україні тощо.

Зі свого боку, член Ради Національного реєстру корпоративних директорів, Директор з управління ЄБРР Оляна ГОРДІЄНКО вважає, що факт відсутності корпоративних директорів у Реєстрі, за яких Рада готова нести потенційну відповідальність, є свідченням поточного рівня розуміння в нашій країні особливостей роботи незалежних членів наглядових рад. Проте позитивом слід вважати зростаючу зацікавленість до цього питання. Інститут корпоративних директорів в Україні знаходиться в процесі розвитку. Паралельно відпрацьовуються критерії щодо включення кандидатів до Реєстру. У даному сенсі досить важливими є співбесіди з потенційними претендентами.

Одним із дискусійних є питання чи потрібно встановлювати віковий бар’єр для потенційних кандидатів до Реєстру корпоративних директорів. За словами Секретаря Ради Реєстру Олега ТРИПОЛЬСЬКОГО, наприклад, середній вік незалежних членів рад американських компаній становить більше 60 років. Такі люди мають відповідний досвід роботи і можуть бути дійсно незалежними. Але це є досить серйозним питанням, яке треба детально проаналізувати.

Поряд із цим, члени Ради зауважили, що при вирішенні даної проблеми доцільно враховувати національні особливості та динаміку сучасного розвитку, яку краще відчувають представники молодого покоління.

ЕТИЧНИЙ КОДЕКС

На круглому столі також було повідомлено, що фахівці ПАКУ розробили Кодекс етики і професійної поведінки корпоративних директорів. Він охоплює такі цінності, як чесність, сумлінність, самовдосконалення та відповідальність, що повинні бути фундаментальними елементами поведінки кожного незалежного директора.

Кодекс визначає стандарти, яких мають дотримуватись члени наглядових рад у процесі виконання власних професійних чи службових обов’язків. При цьому документ покликаний бути джерелом керівних принципів для корпоративних директорів.

Норми Кодексу є рекомендаційними. Однак ПАКУ вважає, що особи, включені до Національного реєстру корпоративних директорів, мають обов’язково їх дотримуватись. Причому їх дотримання є обов’язковою умовою включення кандидатів до Реєстру.

Спеціалісти ПАКУ планують регулярно переглядати та вдосконалювати Кодекс з урахуванням змін, що відбуватимуться в економіці та, відповідно, у практиках корпоративного управління в Україні як складової європейського та світового економічного простору.

Більш детально – у проекті Кодексу етики і професійної поведінки корпоративних директорів

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: