Від України очікують консолідації держрегулювання ринків капіталу

Міжнародні партнери України закликають Верховну Раду удосконалити законодавство у цій сфері.

Зокрема, за інформацією прес-служби НКЦПФР, МВФ, Світовий банк, ЄБРР, USAID та Представництво ЄС в Україні радять Парламенту та Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності завершити розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (реєстраційний №2413a).

Як зазначає прес-служба НКЦПФР, про це йдеться у листі, який направлено Голові Верховної Ради, Керівнику профільного Комітету Верховної Ради, Прем’єр-міністру України, Міністру фінансів України, Голові Адміністрації Президента України та керівникам Національного банку України, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг.

Законопроект передбачає передачу від Нацкомфінпослуг:

– повноважень з регулювання та нагляду над страховими та лізинговими компаніями, кредитними спілками та іншими небанківськими кредиторами, кредитними бюро, ломбардами та іншими фінансовими установами до Національного банку України;

– повноважень з регулювання та нагляду над недержавними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами фінансування будівництва та агентствами нерухомості до НКЦПФР.

Консолідація нагляду над фінансовим сектором є умовою підвищення рівня нагляду до міжнародних стандартів та важливим кроком на шляху розвитку фінансового сектору України та його інтеграції у міжнародні ринки.

Міжнародні партнери України готові співпрацювати з Верховною Радою в процесі підготовки цього законопроекту до розгляду у другому читанні, а також у подальшій реалізації передачі зазначених повноважень регуляторам.

Крім того, представники міжнародних організацій зазначили, що для підвищення стандартів фінансового нагляду важливим є також законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (реєстраційний №6303). Він пропонує законодавчо закріпити гарантії незалежності НКЦПФР, надати регулятору реальний інструментарій для виявлення та запобігання правопорушень, а також захисту інвесторів у цінні папери. Міжнародні партнери України закликали Верховну Раду розглянути і цей важливий для фінансового сектору документ якомога швидше.

Слід нагадати, що Міжнародна організація регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO) своїм листом від 14 червня 2017 року надала позитивну оцінку законопроекту №6303, яким передбачена імплементація базових принципів IOSCO, європейських директив та рекомендацій МВФ у законодавство України. Генеральний секретар IOSCO відзначив, що після його прийняття НКЦПФР зможе стати підписантом Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння IOSCO MMoU, членами якого є вже 114 країн – членів IOSCO, що контролюють понад 95% світового ринку капіталу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: