Кредитний портфель банків зростає четвертий місяць поспіль

У вересні у порівнянні з серпнем він збільшився на 1,4%. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики НБУ».

Таке зростання відбулося за рахунок кредитів, виданих як корпоративному сектору, так і населенню. Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися у порівнянні з попереднім місяцем на 1,4%, сектору домашніх господарств – на 1,5%. Водночас залишки за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) зменшились.

Депозитний портфель банків у вересні збільшився як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

Зростання залишків за депозитами в національній валюті (на 1,1%) було забезпечене насамперед приростом вкладів домашніх господарств (на 1,6%). Депозитні вкладення корпоративного сектору в національній валюті за підсумками вересня збільшилися на 0,7%. Натомість приріст депозитів у іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) на 0,8% майже повністю обумовлювався зростанням депозитів корпоративного сектору (на 1,9%).

У вересні відбулося незначне зростання вартості банківських кредитів у національній валюті. За підсумками місяця їхня вартість для бізнесу зросла на 0,6%, для домашніх господарств – на 1,3%. Натомість вартість нових кредитів в іноземній валюті для бізнесу скоротилася на 0,5%.

Поступово продовжувала знижуватися вартість окремих банківських депозитних продуктів, як для населення, так і для бізнесу. Зокрема, за підсумками вересня суттєво знизилася ставка за вкладами громадян у національній валюті (на 0,8% до 10,6%) та за вкладами бізнесу в іноземній валюті (знизилася на 0,7% до 1,9%).

 За підсумками вересня 2017 року грошова маса в Україні збільшилася на 1,7% до 1123,3 млрд. грн., що було зумовлено зростанням залишків за депозитами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: