Як розвиваються фондові ринки Європи

На більшості фондових бірж Європи у січні-вересні 2017 року було зафіксовано зростання основних біржових індексів та збільшення капіталізації.

Згідно з даними Федерації Європейських Фондових Бірж (The Federation of European Securities Exchanges – FESE), станом на початок жовтня 2017 року лідерами серед фондових майданчиків країн Європи за показником ринкової капіталізації були група бірж Euronext – 3,68 трлн. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 1,85 трлн. євро, SIX Swiss Exchange (Швейцарія) – 1,42 трлн. євро, група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 1,33 трлн. євро та BME Spanish Exchanges (Іспанія) – 0,76 трлн. євро.

Найкращу динаміку зростання з початку року продемонстрували CEESEG-Vienna (Австрія), капіталізація якої збільшилась на 26,7%, Warsaw Stock Exchange (Польща) – на 24,8%, Bucharest Stock Exchange (Румунія) – на 16,6%, Budapest Stock Exchange (Угорщина) – на 15,8%, а також Deutsche Börse та CEESEG-Prague (Чехія), капіталізація кожної з яких збільшилась на 13,3%.

Протягом січня-вересня поточного року на переважній більшості європейських фондових бірж спостерігалося зростання основних індексів. Найбільше зростання (26,6%) продемонстрував біржовий індекс CEESEG-Vienna. До п’ятірки лідерів також увійшли Warsaw Stock Exchange, індекс якої зріс на 26%, Budapest Stock Exchange – на 16,5%, Euronext Lisbon (Лісабон) – на 15,6%, Oslo Børs (Норвегія) – на 15,5%.

Для порівняння, протягом дев’яти місяців 2017 року Індекс вітчизняної ФБ ПФТС зріс на 10,71%, а Індекс українських акцій, який розраховується «Українською біржею», – на 48,94%.

У звітному періоді дещо зменшилася кількість компаній, які знаходяться в лістингу фондових бірж Європи. Станом на початок жовтня 2017 року найбільшу кількість компаній у лістингу мали BME Spanish Exchanges – 3210, група бірж Euronext – 1258 та група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 952.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: