Криптовалюту пропонують визнати фінансовим активом

Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ подав до Парламенту проект закону «Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні».

Коментуючи даний документ (реєстраційний №7183-1) на своїй сторінці у Facebook, Сергій РИБАЛКА зазначив: «Після ретельного вивчення досвіду інших країн, урядів і регуляторів, дійшли висновку, що не можна повністю забороняти цей ринок (це не зробить його прозорішим). Немає сенсу винаходити велосипед та вигадувати для нього якісь новітні правила. Найбільш дієвою є модель пристосування криптовалют до вже наявного законодавства. Саме тому пропонуємо визнати криптовалюти фінансовим активом. Адже саме цей розділ законодавства в Україні найбільш пристосований до введення «крипти» у правове поле.

У нас два завдання. По-перше, стимулювати розвиток цього ринку. Сьогодні це не лише можливість альтернативних інвестицій, але й потенційний поштовх для притоку інноваційних технологій, появи якісно нової ІТ-інфраструктури. У першу чергу йдеться про технологію блокчейн, яка може використовуватися від публічних реєстрів до розвитку платіжних систем. Україна не може лишатися осторонь технологічного прогресу, відтак держава має активно включитися у його підтримку.

Також ми пропонуємо стимулювання майнерам криптовалют у вигляді знижених тарифів на електроенергію і максимально спрощеного оподаткування. Зокрема, не оподатковувати операції з інвестування у криптовалюту та утримувати лише 2% збору до Пенсійного фонду на «виході», тобто при зворотному обміні у гривню.

Друге завдання, яке має взяти на себе держава – це ліцензування професійних учасників ринку – бірж (які мають отримати статус фінансових установ). Треба захистити звичайних громадян від можливих шахрайств і зловживань. Усе це ми прописали у законопроекті».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: