Що передбачає План Уряду із запровадження накопичувальної пенсійної системи

Кабмін затвердив План заходів із запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки.

Документ, зокрема, передбачає:

1. Розроблення та подання законодавчого акта щодо перерозподілу функцій між Нацкомфінпослуг та НКЦПФР у сфері регулювання діяльності суб’єктів недержавного пенсійного забезпечення, в тому числі з урахуванням необхідності запровадження нагляду за діяльністю суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення на основі оцінки ризиків (IV квартал 2017 року).

2. Розроблення та подання законодавчого акта щодо посилення інституційної та фінансової спроможності НКЦПФР у сфері регулювання та нагляду за суб’єктами системи накопичувального пенсійного забезпечення. Підвищення ефективності протидії НКЦПФР зловживанням у фінансовому секторі, зокрема маніпулюванню, торгівлі інсайдерською інформацією та іншим шахрайським діям (IV квартал 2017 року).

3. Розроблення та подання законодавчих актів щодо:

– критеріїв відбору недержавних пенсійних фондів – суб’єктів другого рівня системи пенсійного забезпечення;

– створення умов для вільного руху капіталу;

– запровадження нових фінансових інструментів для інвестування;

– забезпечення прозорості діяльності та звітності суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення;

– удосконалення вимог до компаній, які управляють пенсійними активами;

– визначення правил відбору та зміни недержавного пенсійного фонду, в якому обліковуються страхові внески до системи накопичувального пенсійного забезпечення (IV квартал 2017 року).

4. Розроблення та подання законодавчих актів щодо:

– гарантування прав учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення;

– підвищення стандартів розкриття інформації установами, які залучені до другого рівня системи накопичувального пенсійного забезпечення (I квартал 2018 року).

5. Розроблення та подання законодавчого акта щодо визначення умов для запровадження професійної пенсійної системи накопичувального пенсійного забезпечення працівників, які були зайняті на виробництвах, роботах, посадах, визначених у списках №1 та №2, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та деяких інших професій (I квартал 2018 року).

6. Розроблення та подання законодавчого акта щодо визначення розмірів страхових внесків та бази нарахування страхового внеску до системи накопичувального пенсійного забезпечення (I квартал 2018 року).

Більш детально – у Плані заходів із запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: