На європейському ринку ІРО відбувається зростання

Про це свідчать дані нового Звіту компанії PwC щодо розвитку європейського ринку ІРО у ІІІ кварталі 2017 року.

Згідно з ними, у липні-вересні поточного року на ринках країн Європи відбулося 74 ІРО обсягом 8,2 млрд. євро. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість публічних розміщень збільшилася на 42%, а обсяг залучених коштів – на 116% (у ІІІ кварталі 2016 року було здійснено 52 ІРО на загальну суму 3,8 млрд. євро).

У цілому в січні-вересні 2017 року на європейському ринку відбулося 230 ІРО на загальну суму 28,3 млрд. євро (для порівняння, в аналогічному періоді 2016 року ці показники були меншими – 197 ІРО на суму 18,2 млрд. євро).

У ІІІ кварталі поточного року ІРО відбулись на 11 європейських біржах. Лідерами за обсягом залучених коштів серед фондових майданчиків були London Stock Exchange (Великобританія) – 2,67 млрд. євро, SIX Swiss Exchange (Швейцарія) – 2,28 млрд. євро, Warsaw Stock Exchange (Польща) – 1,23 млрд. євро, Borsa Italiana (Італія) – 0,89 млрд. євро, Nasdaq Helsinki (Фінляндія) – 0,43 млрд. євро.

За кількістю розміщень лідируючу позицію також посіла London Stock Exchange – 27 ІРО. За нею йдуть Borsa Italiana, Nasdaq Stockholm (Швеція) та Warsaw Stock Exchange – по 9 ІРО. П’ятірку лідерів за цим показником замикає BME (Spanish Exchange) (Іспанія) – 8 ІРО.

Найбільшими розміщеннями ІІІ кварталу на європейських ринках були ІРО таких компаній:

– Landis & GyrHolding AG – 2,08 млрд. євро;

– Play Communications SA – 1,04 млрд. євро;

– Sherborne Investors (Guernsey) C Ltd – 0,8 млрд. євро;

– PJSC Polyus – 0,48 млрд. євро;

– Rovio Entertainment Ltd – 0,43 млрд. євро.

У липні-вересні найбільші обсяги коштів були залучені компаніями, які представляють фінансовий сектор (32 ІРО на загальну суму 2,99 млрд. євро), промисловий сектор (12 ІРО на суму 2,95 млрд. євро), сектор телекомунікацій (1 ІРО на суму 1 млрд. євро). Іншими галузями, які також привернули увагу інвесторів, були технологічний сектор, сектор споживчих послуг, сектор споживчих товарів, сектор охорони здоров’я та нафтогазовий сектор.

Більш детально – у Звіті PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: