Кредитних посередників банків об’єднали у Реєстр

Реєстр кредитних посередників банків вестиме Національний банк на своєму офіційному сайті.

Як повідомляє прес-служба НБУ, даний Реєстр буде наповнюватися поступово, у міру того, як регулятор отримуватиме від банків інформацію про кредитних посередників.

Перед поданням такої інформації до Національного банку кожен банк-кредитодавець самостійно перевірятиме її достовірність, адже він буде нести повну відповідальність за результати роботи і професійну відповідність своїх кредитних посередників.

Слід нагадати, що в червні цього року НБУ уперше встановив вимоги до кредитних посередників банків та їхньої діяльності у сфері споживчого кредитування.

Вимоги Національного банку змусять кредитних посередників надавати споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нести за це відповідальність перед споживачами.

Зі свого боку, регулятор взяв на себе відповідальність за ведення Реєстру кредитних посередників, який передбачає:

– автоматичне включення чи виключення інформації про кредитного посередника;

– збирання та облік загальних відомостей про кредитного посередника та про посередницький договір.

«Реєстр Національного банку дозволить споживачам банківських послуг отримувати розгорнуту інформацію про кредитних посередників банків. Це знизить ризик незаконних дій з боку шахраїв, які видають себе за представників банків, та підвищить якість інформування позичальників про умови та вартість кредитів. Такий підхід сприятиме розвитку ринку споживчого кредитування в Україні», – зазначила Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Кредитний посередник має право розпочати надання посередницьких послуг у сфері споживчого кредитування в інтересах банку-кредитодавця лише після:

– включення його до Реєстру НБУ;

– отримання банком квитанції від НБУ з номером запису в Реєстрі;

– оприлюднення банком-кредитодавцем інформації про кредитного посередника на своїй веб-сторінці.

Відповідні вимоги передбачено Законом України «Про споживче кредитування» (№1734-VIII) та Постановою Правління НБУ від 08.06.2017 р. №50 «Про впорядкування діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг», які набрали чинності з 10 червня 2017 року.

Цим законом запроваджуються правові підстави для діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування. Закон також наділяє Національний банк повноваженням встановлювати вимоги до кредитних посередників банків та їхньої діяльності.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: