Регулювання депозитарної діяльності удосконалюється

НКЦПФР схвалила проекти нормативно-правових актів, що містять такі зміни.

Зокрема, це проекти рішень НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» та «Про затвердження Змін до Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності», повідомляє прес-служба Комісії.

Проекти розроблено з метою захисту прав інвесторів та відповідно до пункту 38 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 8 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Закону «Про депозитарну систему України» та відповідно до змін Закону «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

Зокрема, змінами передбачено уточнення позасудових способів звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження, якщо предметом є цінні папери, та запровадження додаткових способів звернення стягнення, предметом яких є майнові права на цінні папери.

Також зміни до Положення про провадження депозитарної діяльності містять норми щодо обліку, прав на цінні папери іноземного емітента, що вводяться для обслуговування до депозитарної системи України, на рахунках у цінних паперах депозитарних установ – клієнтів Центрального депозитарію та депонентів.

Більш детально – у проектах рішень НКЦПФР Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності та Про затвердження Змін до Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: