Українська економіка відновлюється після «ідеального шторму»

В НБУ розповіли про кроки, здійснені регулятором у напрямку досягнення макроекономічної стабілізації, а також про поточний стан фінансової системи України.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook, Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ під час зустрічі з представниками бізнесу на заході, організованому банком Сredit Agricole, зазначив: «Українська економіка відновлюється після «ідеального шторму», через який вона пройшла у 2014-2015 роках. Вже у 2016-2017 році вона зростала приблизно на 2-2,5% завдяки інвестиційному попиту та відновленню приватного споживання. У цей період також зберігалась макроекономічна стабілізація, незважаючи на відтермінування офіційного фінансування, значні коливання світових цін на сировину, неспокійне політичне середовище та інші виклики, які постали перед українською економікою».

Він також підкреслив, що сприяти подальшій макроекономічній стабільності можуть зважена монетарна та фіскальна політики (зокрема, середньострокове бюджетне планування, зниження частки державного боргу в іноземній валюті тощо), а також проведення ключових реформ та боротьба з корупцією. Надзвичайно важливим є продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Водночас для Національного банку і надалі залишаються пріоритетом цінова стабільність та зниження показника інфляції до середньострокової цілі 5% в річному вимірі, завдяки проведенню політики інфляційного таргетування.

Окрім того, Національний банк фокусується на збереженні фінансової стабільності, включно з подальшим нарощенням міжнародних резервів, а також на перезавантаженні банківської системи, проведенні валютної лібералізації та популяризації безготівкових розрахунків.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: