Депозитні ставки в Україні рекордно низькі

Процентні ставки за депозитами в інвалюті перебувають на історичному мінімумі, а за гривневими депозитами – на найнижчому рівні за останні шість років.

Про це розповів Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook. При цьому він відмітив, що така ситуація приведе і до здешевлення кредитів – за рік-півтора буде оновлено історичні мінімуми також за кредитними ставками.

Крім того, за словами пана Сологуба, у 2017 році почало відновлюватися споживче кредитування, і на сьогодні це сегмент з найбільшим потенціалом зростання завдяки низькому борговому навантаженню на населення. Зараз в Україні співвідношення чистих кредитів населення до ВВП перебуває на історично низькому рівні.

Торік почало зростати нове кредитування і в іпотечному сегменті. Наразі переважна більшість банків, які надають іпотеку, виважено ставляться до ризиків і контролю за позичальниками.

Натомість відновлення корпоративного кредитування відбуватиметься повільно. Основний потенціал нового кредитування – у сегменті середнього бізнесу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: