Нацбанк встановив вимоги до інвестицій банків у ході фінансової реструктуризації

Регулятор уточнив умови щодо здійснення банками інвестицій, пов’язаних з проведенням фінансової реструктуризації заборгованості банківських боржників.

Зокрема, як інформує прес-служба НБУ, відтепер для здійснення цих інвестицій банки мають дотримуватися таких вимог:

– строк банківської діяльності становить не менше ніж три роки;

– розмір регулятивного капіталу банку відповідає вимогам глави 2 розділу II Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні (на сьогодні це 200 млн. грн.) або банк виконує програму капіталізації та здійснення інвестиції не приведе до порушення банком вимог глави 2 розділу II цієї Інструкції або невиконання програми капіталізації у визначені в ній строки;

– банк не є об’єктом застосування заходів впливу (в частині щодо обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій).

Зазначені зміни внесені Постановою Правління НБУ «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» №104 від 20 жовтня 2017 року, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Зміни мають сприяти проведенню банками такої реструктуризації, зменшенню обсягів непрацюючих кредитів (NPL) у банківській системі та відновленню господарської діяльності боржників.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: