В Україні може з’явитися Національне агентство розвитку та управління банківськими активами

На розгляд Парламенту внесено законопроект «Про особливості управління банками із державною часткою власності та механізм їх приватизації».

Як вказується у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №7180-1), поданого групою народних депутатів, він визначає особливості управління державними банками та роботи представництв держави у банках із державною часткою власності, а також особливості приватизації державного майна у вигляді часток у статутному капіталі державних банків і банків із державною часткою власності в капіталі.

Крім того, проектом закону запропоновано створення особливого органу управління державними банками та представництва держави в банках із державною часткою власності – Національного агентства розвитку та управління банківськими активами.

Згідно із проектом закону, це юридична особа публічного права зі спеціальним статусом, що створюється і здійснює свою діяльність у відповідності з цим законом, підпорядковується Кабінету Міністрів України та якій делегується реалізація державної політики у сфері управління та приватизації державного майна у вигляді часток у статутному капіталі державних банків та банків із державною часткою власності в капіталі.

Діяльність Національного агентства розвитку та управління банківськими активами спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів.

Національне агентство розвитку та управління банківськими активами здійснює свою діяльність на підставі Статуту, що затверджується рішенням Кабміну. При цьому воно буде підзвітне Верховній раді України.

Серед іншого, законопроектом передбачено що органами управління державними банками є наглядова рада і правління банку.

Наглядова рада є вищим органом управління державного банку, що вирішує будь-які питання діяльності банку, крім тих, що у відповідності до вимог законодавства потребують погодження з Національним агентством розвитку та управління банківськими активами, у тому числі забезпечує контроль за діяльністю правління, захист прав вкладників, інших кредиторів банку та держави як акціонера державного банку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: