Банківський аудит стане диференційованим

Нацбанк запроваджує диференційований підхід до проведення річного аудиту банківських установ.

Зокрема, як інформує прес-служба регулятора, для «великих банків» (банків з державною часткою та банків, розмір загальних активів яких становить не менше ніж 0,5% від розміру загальних активів банківської системи – станом на 01.10.2017 р. це 24 банки) встановлюється норма, яка вимагає укладення ними договору на проведення обов’язкового аудиту з аудиторською фірмою, яка має у своєму складі не менше 5 штатних аудиторів із банківським сертифікатом та не менше 5 штатних працівників із сертифікатом (свідоцтвом), що підтверджує кваліфікацію у сфері МСФЗ. До інших банків ця норма не застосовується.

Крім того, НБУ скасовує норму щодо засвідчення документів печаткою аудиторської фірми. Натомість встановлюється вимога проведення аудиту та подання звіту аудитора з урахуванням Міжнародних стандартів аудиту.

Для оптимізації функцій банківського нагляду відтепер банки подаватимуть до Нацбанку не лише письмовий звіт про роботу підрозділу внутрішнього аудиту банку, але і його електронну копію (сканкопію).

Зазначені механізми передбачені Постановою Правління НБУ «Про затвердження та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків» №105 від 24.10.2017 р., яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Документом вносяться зміни до Положення про порядок подання банками до НБУ звіту аудитора за результатами щорічної перевірки фінансової звітності (Положення №389) та до Положення про організацію внутрішнього аудиту в банках України (Положення №311). При цьому зміни до Положення №389 погоджені з Аудиторською палатою України.

Постановою №105 також визначено, що в разі укладення «великим банком» до дати набрання нею чинності договору на проведення обов’язкового аудиту за 2017 рік, нова норма Положення №389 з вимогами до аудиторської фірми на нього не розповсюджується. У разі відсутності на зазначену дату в такого банку відповідного договору, строк його подання до НБУ подовжується до 15 грудня 2017 року (встановлений для банків термін подання договорів – до 1 листопада звітного року).

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: