Банківська спільнота домоглася вирішення питання щодо бази активів

ДФС змінила свою офіційну позицію щодо питання визначення розміру балансової вартості активів, що береться для розрахунку ліміту резерву для цілей оподаткування. Про це інформує прес-служба Незалежної асоціації банків України.

Попередня позиція ДФС і трактування норм Податкового кодексу вкрай негативно впливала на результати економічної діяльності банківських установ та створювала конфлікти при перевірці банків із боку фіскальних органів.

Позиція ДФС полягала в тому, що для розрахунку ліміту для цілей застосування пункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України не враховується сукупна балансова вартість усіх активів, яким притаманний ризик знецінення відповідно до положень міжнародних стандартів фінансової звітності.

Проте банківська спільнота та експерти провідних аудиторських компаній категорично не погоджувались з даними висновками та наполягали на тому, що для визначення граничного ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшується фінансовий результат до оподаткування, має використовуватися сукупна балансова вартість активів, яким притаманний ризик знецінення відповідно до положень МСФЗ, незалежно від факту формування резерву за такими активами.

Протягом 2016-2017 років НАБУ неодноразово зверталась до Мінфіну, як до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, з проханням поставити крапку в ситуації, що склалася. У свою чергу Міністерство у листі на адресу ДФС чітко висловило свою позицію, яка збігається з думкою банківської спільноти, але офіційного погодження з боку Фіскальної служби банківська спільнота досі не мала.

У новій офіційній відповіді ДФС відображені позиції Мінфіну та банківської спільноти щодо врахування банками балансової вартості активів при розрахунку різниці для цілей оподаткування відповідно до підпункту «а» пункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 ПКУ. При цьому для визначення граничного розміру ліміту має використовуватись сукупна балансова вартість активів, незалежно від факту формування резерву за такими активами.

Також у повідомленні НАБУ зазначається, що експертами Комітету з питань оподаткування та обліку Асоціації, НБУ, аудиторських компаній та Світового банку розроблено проект Узагальнюючої податкової консультації по практичному застосуванню пункту 139.3 статті 139 ПКУ, який наразі знаходиться на розгляді у Мінфіні.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: