Фінтех-компанії можуть збільшити залученість населення до фінансового сектору

Неохоплені фінансовими послугами регіони України створюють потенційні можливості для розвитку діяльності фінтех-компаній.

Про це зазначив під час виступу на семінарі-практикумі «Основні проблемні аспекти діяльності фінансових компаній» Керівник напряму електронних фінансів Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Ростислав ДЮК, повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

Він підкреслив: «Понад 50% українців не користуються банківськими послугами. У багатьох регіонах, особливо в сільській місцевості, взагалі немає відділень банків чи фінансових установ. За рівнем покриття банківськими послугами Україна програє багатьом європейським країнам. Проте кількість населення, яке буде користуватися фінансовими послугами, зростатиме дуже швидко завдяки фінтех-компаніям.

Звісно, що неохоплені банківськими послугами території – це, певним чином, проблема держави. Тому що, наприклад, потрібно платити пенсії, різні соціальні виплати, люди мають сплачувати платежі до державних органів, але такі території – це ще й унікальні нові можливості для бізнесу».

На думку Ростислава Дюка, наявність вільної ніші, куди поки що агресивно не заходять класичні фінансові установи, дає нові неймовірні можливості для фінтех-компаній та стартапів у сфері електронних фінансів. І роль держави полягає в тому, щоб не закривати можливості для розвитку фінтех-бізнесу, а навпаки – допомагати, створюючи максимально сприятливе законодавче поле.

Експерт вважає, що орієнтація на неохоплений банківськими послугами сегмент та використання сучасних цифрових каналів дозволить не тільки швидко збільшити залученість населення до фінансового сектору, але й досить швидко масштабувати бізнес фінтех-компаній в Україні. «Це також позитивно вплине на їхню вартість. Від цього виграють не тільки власники фінтех-компаній, але й споживачі, які отримають якісний та дешевий сервіс. Окрім того, конкуренція змусить банки максимально швидко запроваджувати новітні технології. Виграють усі учасники фінансового ринку, тому що збільшиться обсяг усього ринку фінансових послуг», – впевнений Ростислав Дюк.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: