Компанії з управління активами можуть перейти на звітування за стандартами GIPS

Вітчизняні КУА проаналізували переваги звітування за глобальними стандартами інвестиційної діяльності GIPS (Global Investment Performance Standards) на семінарі, організованому Українською асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine за підтримки CFA Institute та Української асоціації інвестиційного бізнесу. 

Як зазначається у повідомленні УАІБ, цього року GIPS виповнюється 30 років, а їх спонсорами є організації у 41 країні світу.

GIPS – це етичні стандарти, якими керуються інвестиційні менеджери, презентуючи результати своєї роботи. Стандарти GIPS забезпечують правдиве і повне розкриття результатів діяльності з управління активами. Вони були розроблені CFA Institute (США) і сьогодні широко використовуються інвестфондами в усьому світі. Зокрема, 74% з ТОП-100 глобальних компаній з управління активами звітують за GIPS стандартами. В управлінні цих компаній знаходиться 60% світових інвестиційних активів на суму понад $46 трлн.

«Сьогодні було проведено важливий семінар, який мав на меті впровадження стандартів GIPS – стандартів результативності діяльності компаній з управління активами. З огляду на пенсійну реформу в Україні, це питання стає дуже важливим для широкого кола осіб», – зазначив Григорій ОВЧАРЕНКО, Член Ради УАІБ, Директор, Голова підрозділу з управління локальними активами ICU.

Зараз в Україні, як колись було у багатьох країнах, немає єдиної методики презентації результатів управління активами. Компанії, що управляють активами, використовують власні методики на свій розсуд, тож це унеможливлює об’єктивну оцінку ефективності такого управління як з боку інвесторів цих компаній, так і регулятора та самих керуючих активами.

«Стандарти GIPS стосуються, перш за все, презентації результатів, а не підрахунку. Презентація результатів має бути повною, неупередженою, правдивою та зрозумілою. Звучить нескладно, але насправді, щоб звітувати за GIPS, компаніям доводиться корегувати спосіб мислення», – підкреслив Лорен ФЕДРІГО, Партнер Deloitte Luxemburg.

«GIPS є широко визнаними у світі стандартами звітування керуючих фондами протягом останніх 30 років. Вони не тільки забезпечують прозорість та вичерпність розкриття результатів, але вони також інформують про те, що компанія дотримується найкращих світових етичних стандартів при розрахунку та презентації своєї діяльності з управління активами. Зараз, коли Україна проводить економічні реформи, найкращий час для керуючих активами впровадити ці стандарти», – запевнив Іан МАКАРА, Директор з глобальних інвестиційних стандартів діяльності в регіоні EMEA CFA Institute.

У свою чергу Член ради директорів, Голова комітету з галузевих відносин CFA Society Ukraine Ольга БУРЕНКО зазначила: «CFA Institute та Українська асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine заохочує українських керуючих активами впроваджувати глобальні стандарти інвестиційної діяльності GIPS. Залучення українських компаній до цієї практики підвищить довіру до них з боку інвесторів, сприятиме розвитку цього сегмента фінансового ринку, особливо в контексті запланованого введення в Україні 2-го рівня пенсійної системи».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: