Як вирішити проблеми ринку страхування життя

Минулого тижня у Комітеті ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулась спільна міжвідомча нарада щодо проблемних питань на ринку страхування життя.

Як зазначається у повідомленні Ліги страхових організацій України, метою проведення наради було обговорення пропозицій щодо шляхів вирішення проблемних питань, які виникли в результаті того, що низка компаній зі страхування життя залишили ринок і, як наслідок, невиконання такими компаніями своїх зобов’язань перед споживачами на суму понад 316 млн. грн.

Учасники обговорили Концепцію системи компенсації збитків потерпілим споживачам ринку страхування життя та зазначили, що обговорення потребують також пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою недопущення таких випадків у майбутньому та відновлення довіри до ринку страхування життя в Україні.

Коментуючи дану подію, Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій РИБАЛКА на своїй сторінці у Facebook зазначив: «Працюємо над проектом закону про страхування. В ньому мають бути прописані максимальні можливості для споживачів, аби захистити їхні законні права. Для цього провели в нашому фінансовому комітеті міжвідомчу нараду щодо проблемних питань на ринку страхування життя. В засіданні взяли участь представники органів державної влади, правоохоронці та експерти страхового ринку.

Ринок страхування життя – це довгострокові вкладення людей, які, з одного боку, мають забезпечити споживачам збереження та зростання їх заощаджень, а з іншого, надають економіці довгий інвестиційний ресурс. Довгострокове страхування життя – це також невід’ємна частина третього рівня пенсійного забезпечення.

Реалії останніх років засвідчили, що цей ринок, на жаль, також зазнав втрат. Ми маємо зараз декілька збанкрутілих, а точніше, зниклих без вісті страховиків життя. Відкриті провадження за низкою кримінальних справ. Така ситуація призвела до втрати громадянами своїх заощаджень і значної дискредитації інших учасників ринку.

Наше завдання – запропонувати конкретні кроки, які, по-перше, допоможуть сьогоднішнім потерпілим захистити свої права, а по-друге, дозволять уникнути таких ситуацій у майбутньому».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: