Розвиток ринку криптовалют стимулюватимуть податковими механізмами

Це передбачено новим депутатським законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні)».

У пояснювальній записці до документа, який зареєстрований у Парламенті за №7246, зазначається, що з метою створення умов для стимулювання розвитку діяльності криптовалют в Україні та їх видобування (реальних умов для майнерів), використання криптовалют у повсякденному житті та захисту прав, законних інтересів споживачів, надавачів цих послуг та професійних учасників ринку у Верховній Раді було розроблено та зареєстровано проект закону «Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні» №7183-1.

При цьому для створення дієвого механізму стимулювання ринку криптовалют в Україні логічним кроком є звільнення від оподаткування прибутку підприємств, крім фінансових установ, що надають фінансові послуги на ринку криптовалют, отриманого від операцій з купівлі-продажу криптовалют. Відповідний механізм передбачено проектом Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні)».

Доходи від операцій з криптовалютами, згідно з документом, мають не включатися до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а операції з криптовалютами та щодо видобування (майнинга) криптовалюти віднести до операцій, які не є об’єктом оподаткування.

Враховуючи зазначене, проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні)» та «Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні» повинні розглядатися у комплексній взаємодії, оскільки вони спрямовані на вирішення спільних завдань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: