В Україні зростає інтерес до лізингу

За дев’ять місяців 2017 року компаніями-учасниками Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» надано в лізинг техніки та обладнання більше, ніж за весь 2016 рік.

За інформацією прес-служби Асоціації, протягом трьох кварталів поточного року обсяг нового бізнесу склав 6,89 млрд. грн. (без урахування плати за користування предметом лізингу), що вдвічі перевищує обсяги аналогічного періоду 2016 року (+103%) та на 8% більше, ніж було профінансовано за весь 2016 рік.

Лідерами за обсягами нового бізнесу в звітному періоді стали компанії:

– «ОТП-Лізинг» (2,964 млрд. грн.);

– «УЛФ-Фінанс» (1,047 млрд. грн.);

– «Теком-Лізинг» (758 млн. грн).

При цьому найкращі темпи зростання обсягів фінансування нового бізнесу за три квартали 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року показали такі компанії:

– «Теком-Лізинг» (+250%);

– «Ленд-Ліз» (торгова марка «Альфа-Лізинг») (+37%);

– «ОТП-Лізинг» (+6%).

Станом на 30.09.2017 р. загальний обсяг портфелю лізингових компаній-членів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» склав 10,614 млрд. грн., що свідчить про деяке його зростання – на 474 млн. грн. з початку року.

Лідерами за приростом лізингового портфелю стали компанії:

– «Ленд-Ліз» (торгова марка «Альфа-Лізинг») (+62% по відношенню до загального обсягу лізингового портфелю станом на кінець 2016 року);

– «Теком-Лізинг» (+38%);

– «ОТП-Лізинг» (+28%).

Як зазначають в Асоціації, на фоні зростання фінансування українського бізнесу через інструменти фінансового лізингу можна помітити зворотню тенденцію в обсягах банківського кредитування. Так, за дев’ять місяців 2017 року обсяг банківських кредитів, наданих суб’єктам господарювання, зменшився на 14,54 млрд. грн. (або на 1,7%).

Покращенню ситуації на ринку лізингових послуг деякою мірою сприяє і розширення джерел фондування лізингових компаній. Зокрема, у ІІІ кварталі 2017 року Європейським банком реконструкції та розвитку вперше в його історії було надано кредит обсягом 550 млн. грн. одному з учасників Асоціації для фінансування потреб малого та середнього бізнесу в Україні.

Зростання інтересу до лізингу обумовлено, зокрема, і підвищенням обізнаності потенційних клієнтів щодо можливостей та переваг фінансового лізингу, чому сприяє активна співпраця Асоціації з проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Крім популяризації лізингу, співпраця охоплює й питання удосконалення нормативної бази та покращення умов ведення бізнесу в цілому.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: