Динаміка показників України у рейтингу «Doing Business 2018»

В новому рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку Україна посіла 76 місце. У порівнянні з минулим роком результат покращився на 4 позиції, йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономрозвитку.

Рейтинг «Doing Business» укладається Світовим банком щорічно на наступний рік та порівнює простоту підприємницької діяльності у різних країнах світу. За останній рік Україна суттєво покращила бізнес-клімат, але на її кінцеву позицію в рейтингу вплинули й істотні позитивні зміни у інших країнах, адже багато з них у своїй внутрішній діяльності орієнтуються на рейтинг «Doing Business».

Рейтинг Світового банку складається за 10 критеріями. За чотирма з них Україна продемонструвала зростання. Найбільше вона піднялася за компонентом «Одержання дозволів на будівництво»: зі 140 на 35 позицію. Зростання на 105 позицій – це найбільше зростання за компонентом серед всіх інших країн. Йому сприяло те, що Київська міська рада зменшила розмір пайової участі в розвитку інфраструктури для нежитлових будівель з 10 до 2%, а також зниження вартості послуг з технагляду у будівництві.

За компонентом «Сплата податків» Україна піднялася з 84 на 43 сходинку. +41 пункт – це результат зменшення та уніфікації ставки Єдиного соціального внеску. Ці зміни відбулися у 2015 році, але через особливість методології рейтингу були зараховані лише зараз.

У звіті Світового банку позитивно відзначено те, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку запровадила вимогу розкривати інформацію щодо угод із заінтересованістю. На жаль, це не вплинуло на підвищення позиції України за компонентом «Захист міноритарних акціонерів», тому що знизилася оцінка за двома іншими індексами (прав акціонерів та корпоративної прозорості), які також формують цей компонент.

Україна також піднялася на 2 позиції за компонентом «Приєднання до електричної мережі» завдяки зменшенню вартості приєднання електроустановок до мереж «Київенерго» і на 1 позицію за компонентом «Врегулювання неплатоспроможності» (завдяки технічним коригуванням показників).

На жаль, не відбулося покращення позицій України за критеріями «Започаткування бізнесу», «Отримання кредиту», «Міжнародна торгівля», «Примусове виконання контрактів», «Реєстрація власності». Зміни в країні у цих сферах виявилися недостатніми у порівнянні з успіхами інших держав.

«Ми ідемо вперед. Можливо, не так швидко, як хотілося б, але ми чітко знаємо, у якому напрямку нам потрібно рухатися. Цьогоріч місія Світового банку приїжджала в Україну на наше запрошення, щоб їх висновки були максимально об’єктивними. Я думаю, ми продовжимо таку практику надалі. І звісно, працюватимемо на покращення бізнес-клімату», – прокоментував результати Степан КУБІВ, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

«Плюс 4 позиції – це добре, але ми хочемо краще. Увійти у Топ-40 рейтингу Україні має допомогти законопроект, який разом розробили Мінекономрозвитку і Офіс ефективного регулювання – №6540. Прийняти його треба якомога швидше, адже в дерегуляції важлива швидкість. Інші країни теж орієнтуються на рейтинг і роблять багато, адже, як і ми, зацікавлені у залученні інвесторів. Щоб залишатися на тому ж місці у рейтингу, треба бігти, а щоб рухатися вперед – бігти удвічі швидше. Тому ми підкреслюємо необхідність якомога швидшого ухвалення законопроекту №6540, який значно покращить інвестклімат в Україні» – зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ.

Більш детально – у рейтингу Doing Business 2018

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: