Банківська система поновила прибутковість

За підсумками трьох кварталів 2017 року банківська система України вийшла  на прибуткову діяльність.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, за дев’ять місяців поточного року чистий прибуток після оподаткування банківської системи становив 1,41 млрд. грн. За підсумками першого півріччя цього року система демонструвала збиткову діяльність – на 1 липня чистий збиток банків становив 1,85 млрд. грн.

Поновлення прибуткової діяльності відбулося завдяки забезпеченню банками у третьому кварталі 2017 року позитивного фінансового результату розміром 3,25 млрд. грн.

Позитивно вплинуло на прибутковість сектору суттєве зменшення у ІІІ кварталі відрахувань банками до резервів – 6,18 млрд. грн., що виявилося удвічі менше аналогічного показника за ІІ квартал поточного року. Серед інших позитивних тенденцій ІІІ кварталу – зростання чистого процентного доходу за операціями з населенням, а також чистих комісійних доходів від розрахунково-касового обслуговування.

За дев’ять місяців 2017 року відсоткові ставки за кредитами населенню незначно скоротилися, але меншими темпами, ніж відбувалося зниження ставок за депозитами.

Серед груп банків прибуткову діяльність продемонстрували державні банки – 2,15 млрд. грн. (без урахування «Приватбанку») та банки з приватним капіталом – 0,91 млрд. грн. Банки з іноземним капіталом отримали чистий збиток розміром 0,03 млрд. грн. через збиткову діяльність банків з державним російським капіталом.

З 88 платоспроможних банків станом на 1 жовтня 2017 року 71 банк за підсумками дев’яти місяців був прибутковим із сукупним чистим прибутком розміром 12,41 млрд. грн., а 17 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 10,98 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: