Нацбанк модернізував Систему електронних платежів

Нове модернізоване покоління державної системи електронних міжбанківських розрахунків було впроваджено 3 листопада 2017 року.

Як повідомляє прес-служба НБУ, впровадження нового третього покоління СЕП (СЕП-3) пройшло успішно та не вплинуло на якість обслуговування банками своїх клієнтів. Протягом банківського дня 3 листопада 2017 року в СЕП-3 було оброблено 1,22 млн. платежів на загальну суму понад 79,7 млрд. грн.

Слід нагадати, що СЕП – це єдина системно важлива платіжна система в Україні, яка на сьогодні повністю задовольняє потреби вітчизняної банківської системи в міжбанківських переказах у національній валюті та стабільно виконує свої функції вже понад 20 років.

Станом на 1 жовтня 2017 року учасниками СЕП були 187 установ, із них 93 – банки України, 66 – філії банків, 27 – Державна казначейська служба України та її органи, а також Національний банк України.

«Впровадження СЕП-3 є однією зі складових Стратегічної програми розвитку інформаційних технологій Національного банку України, яка спрямована на розвиток і вдосконалення сервісів та ІТ-інфраструктури як для внутрішніх завдань Національного банку, так і, насамперед, для тих послуг, що Національний банк надає банківській спільноті України», – прокоментував Директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир НАГОРНЮК.

Також він розповів, що сутність інноваційної СЕП-3 полягає в її істотному оновленні на базі провідних сучасних інформаційних технологій. Архітектуру СЕП перебудовано на засадах промислового середовища серверів додатків IBM WebSphere, промислових стандартів JEE та транспортної системи Національного банку на базі WebSphere MQ.

Характерними її рисами єː

– підвищена продуктивність роботи, яка досягається за допомогою горизонтальної та вертикальної масштабованості;

– сучасні промислові рішення для резервування та відновлення роботи;

– висока відмовостійкість та катастрофостійкість на базі використання віртуального середовища та хмарних технологій Національного банку;

– висока безпека;

– цілісність даних та коду;

– підтримка транзакційності на рівні серверів застосувань.

«Завдяки цьому принципово підвищено якість роботи, продуктивність і рівень надійності функціонування СЕП, створено підґрунтя для подальшого її розвитку, а саме переведення її на міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями і впровадження нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів», – зазначив Володимир Нагорнюк.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: