Як НБУ впроваджує положення директив ЄС

У Нацбанку розповіли про практичні аспекти наближення українського банківського законодавства до законодавства Європейського Союзу.

За повідомленням прес-служби регулятора, на міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Теорія та практика адаптації банківського законодавства України до вимог ЄС», організованій Нацбанком спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка,  Начальник управління європейської інтеграції та міжнародних програм НБУ Володимир КУЧИН зазначив, що в Національному банку ведеться робота з реалізації планів імплементації таких фундаментальних для банківського сектору актів:

– Директиви ЄС 2013/36 та Регламенту ЄС №575/2013 (так званий пакет CRD/CRR IV), який встановлює правила доступу до діяльності кредитних організацій, визначає наглядові повноваження та інструменти пруденційного нагляду;

– Директиви 2002/87/ЄС щодо додаткового нагляду за банківськими групами;

– Директиви 2009/110/ЄС, яка визначає правила започаткування, здійснення та пруденційного нагляду за діяльністю установ, що працюють з електронними грошима.

За словами Володимира Кучина, плани регулятора спрямовані на оновлення правової бази у частині визначення нових вимог до структури капіталу, коефіцієнтів достатності капіталу, впровадження вимог до банків щодо внутрішнього процесу оцінки достатності капіталу, удосконалення вимог щодо корпоративного управління в банках, підвищення якості управління ризиками тощо. На сьогодні Національний банк розвиває компетенції з оцінки якості управління ризиками та ступеня схильності до ризику.

У Нацбанку також триває робота з удосконалення порядку здійснення операцій із використанням електронних платіжних інструментів із урахуванням нового законодавства ЄС – Директиви 2015/2366 (Директива PSD2). Найближчим часом центральний банк запланував підготувати окремий детальний план з її імплементації.

Крім того, НБУ продовжує адаптувати власну нормативну базу з урахуванням рекомендації Групи з протидії відмиванню грошей FATF та положень актів ЄС, зокрема Директиви 2015/849/ЄС та Регламенту 2015/847/ЄС. Вони стосуються підвищення ефективності системи запобігання та протидії відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

«Наразі впровадження вимог Угоди про Асоціацію у сегменті банківського законодавства йде за планом, і НБУ сподівається, що повністю імплементувати механізм банківського нагляду за європейським зразком вдасться до 2021 року», – зауважив Володимир Кучин.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: