У ході приватизації залишать лише два способи продажу держмайна

На цьому тижні у Парламенті мають розглянути новий законопроект «Про приватизацію державного майна».

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook в. о. Голови ФДМУ Віталій ТРУБАРОВ, на цей закон чекають як інвестори, так і держава в цілому, адже він запроваджує прозору, конкурентну і всім зрозумілу процедуру продажу державного майна.

«Сьогодні існує сім різних законів, які змушують інвестора чекати роками завершення передприватизаційної роботи. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об’єктів великої приватизації і 5 місяців для малої. Якщо підприємство за останній рік перейшло вартість активів у 250 млн. грн. – це об’єкт великої приватизації, який продаватиметься із залученням радника, все що менше – це мала приватизація, яка відбуватиметься виключно на електронних платформах.

Важлива норма закону – залучення до приватизації радників. Це відомі аудиторські компанії, які мають беззаперечний авторитет на ринку і висновкам яких довірятимуть міжнародні інвестори. Як приклад, ми для продажу «Центренерго» на конкурсу відібрали польський філіал компанії Ernst &Young», – зауважив Віталій Трубаров.

За його словами, велика приватизація проходитиме за такої процедури: спочатку визначається об’єкт продажу, потім на конкурсі обирається радник, який готує фінансову модель підприємства, формує пропозицію початкової ціни, шукає інвесторів. Після цього Фонд встановлює стартову ціну та умови продажу і передає їх на затвердження до Кабінету Міністрів. Потім оголошується прийом заявок, проводиться перевірка учасників і відбувається аукціон.

Новий закон запроваджує лише два способи продажу – це аукціон і викуп об’єктів приватизації в тому разі, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді.

«Ми скасовуємо 5 можливих варіантів продажу, натомість залишаємо фактично один – це аукціони. Норма про викуп застосовуватиметься лише для вже орендованих підприємств, оскільки це передбачено в договорах, але це будуть одиничні випадки.

Новий закон встановлює граничну межу оскарження приватизації. Три роки дається на оскарження продажу, якщо за цей час порушень не виявлено, то в подальшому переглядати результати конкурсу закон забороняє. Це захист інвестора.

Наголошую на повній забороні брати участь у приватизації Російській Федерації, як країні агресору. Закон чітко забороняє російським компаніям, чи компанія, які мають російський капітал брати участь у приватизації. Закон дає можливість перевірити кінцевих бенефіціарів», – наголосив керівник Фонду.

Він також зазначив, що закон передбачає внесення інвестором, який виявив бажання взяти участь у торгах, 5% банківської гарантії, яка не повертається. Це один із запобіжників від недобросовісних гравців. 5% для об’єктів великої приватизації – це велика сума, аби просто брати участь в конкурсі.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: