НБУ внесе зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів

Відповідні норми передбачені проектом нового нормативного акта регулятора.

За інформацією прес-служби Нацбанку, це проект Постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів».

Внесення змін обумовлено приведенням норм Положення №306 у відповідність до нових вимог законодавства.

Зокрема, йдеться про:

– Зміни відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах». Ці зміни визначають, що набуття або збільшення істотної участі в банку без погодження НБУ не допускається, крім визначених нормативно-правовими актами регулятора випадків. У проекті визначаються випадки, в яких допускається погодження фактично набутої або збільшеної істотної участі в банку після її фактичного набуття або збільшення.

– Зміни відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями». Ці зміни визначають, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подає суб’єкт господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: