Процентні ставки за депозитами залишаються практично незмінними

НБУ оприлюднив дані грошово-кредитної статистики за жовтень 2017 року.

Згідно з ними, за підсумками жовтня 2017 року грошова маса в Україні майже не змінилася і становила 1125,3 млрд. грн. Незначне зростання (на 0,1% у порівнянні з попереднім місяцем) було зумовлено зростанням обсягу готівкових коштів в обігу поза банками та залишків за депозитами у національній валюті.

У жовтні п’ятий місяць поспіль банки продовжували нарощувати кредитування у національній валюті. За місяць залишки за кредитами у гривні збільшилися на 0,9% порівняно з вереснем – до 548,2 млрд. грн. Позитивна динаміка забезпечена приростом залишків не лише за кредитами, наданими населенню, а й за кредитами корпоративному сектору, кредитування якого пожвавилося у ІІІ кварталі цього року. Портфель кредитів бізнесу й домогосподарствам зріс у порівнянні з попереднім місяцем на 0,4% та 3% відповідно.

Також зросли залишки за кредитами, наданими в іноземній валюті, – до $16,4 млрд. в еквіваленті. Цьому сприяв приріст залишків за кредитами, наданими  бізнесу, – на 1,8% у порівнянні з вереснем. Водночас залишки за кредитами, виданими населенню, продовжували скорочуватися – на 1,2% у порівнянні з попереднім місяцем.

Слід нагадати, що Національний банк очікує, що за умови відсутності значних негативних шоків фінустанови пришвидшать кредитування бізнесу та активніше видаватимуть кредити населенню.

Депозитний портфель банків у гривні за підсумками жовтня незначно збільшився (на 0,3% порівняно з попереднім місяцем) до 448,7 млрд. грн. Його зростання відбулося за рахунок припливу коштів корпоративного сектору (на 0,7%), в той час як депозитні вклади населення залишилися практично на рівні попереднього місяця.

Залишки за депозитами банків в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) після незначного зростання у вересні скоротилися в жовтні на 1,8% до $13,6 млрд. Це пов’язано, насамперед, зі скороченням залишків за депозитами бізнесу на 4,5% порівняно з попереднім місяцем.

У жовтні вартість банківських кредитів у національній валюті дещо зросла. Для корпоративних позичальників – на 0,3% до 14,2%, для населення – на 0,1% до 28,9%.

Вартість банківських депозитних продуктів, як для населення, так і для бізнесу в жовтні залишилася практично без змін. Зокрема, за підсумками жовтня за вкладами фізичних осіб у гривні становила 10,7% у порівнянні з 10,6% у вересні, за вкладами бізнесу – збереглася на рівні 8,1%. Аналогічні тенденції демонструвала вартість і депозитів в іноземній валюті.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: