Як працюють в Україні системи переказу коштів

У січні-вересні 2017 року на території нашої країни надавали послуги 34 системи переказу коштів, з яких 27 створено резидентами, а 7 – нерезидентами.

Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Також зазначається, що за дев’ять місяців 2017 року за допомогою системи переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, переказано (в еквіваленті):

– у межах України – $3180 млн. (62% від загальної суми переказів);

– в Україну – $1747 млн. (34%);

– за межі України – $207 млн. (4%).

При цьому наша держава залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж дев’яти місяців 2017 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.

В цілому за перші три квартали 2017 року за допомогою систем, створених нерезидентами, було переказано:

– в Україну – $1698,1 млн. (в еквіваленті);

– за межі України – $205,1 млн. (в еквіваленті);

– в межах України – $2 млн. (в еквіваленті).

За цей період найбільше переказів як в Україну, так і за її межі надійшло через WesternUnion та MoneyGram.

Станом на 1 жовтня 2017 року в Україні здійснювали діяльність 7 систем переказу коштів, створених нерезидентами: 3 – системи з США, по 1 – з Грузії, Великобританії, Канади, Азербайджану.

У розрізі країн найбільше транскордонних переказів в Україну надходило з Російської Федерації, США, Iталiї, Iзраїлю, Польщі; за межі України – до РФ, Грузії, Азербайджану, Китаю, Узбекистану тощо.

Слід нагадати, що в Україні з жовтня 2016 року заборонена діяльність шістьох російських платіжних систем – «ANELIK», «BLIZKO», «Колибри», «ЮНИСТРИМ», «Золотая Корона», «Международные Денежные Переводы ЛИДЕР». Проте фізичні особи можуть надсилати та отримувати кошти з РФ через рахунки, відкриті у банках, та через інші системи переказів, створені нерезидентами інших країн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: