Іноземні інвестори отримають дивіденди

Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів.

З метою поліпшення інвестиційного клімату України та враховуючи сприятливу ситуацію на валютному ринку, НБУ продовжує поступову валютну лібералізацію шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність, повідомляє прес-служба регулятора.

По-перше, Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті. Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014-2016 роки, як було досі, а й за період до 2013 року включно. Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше $2 млн. на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора). Разом із тим, репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, у межах щомісячного ліміту на рівні $5 млн. на одну юридичну особу.

По-друге, резиденти-позичальники, які перебувають у процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента.

За оцінками Національного банку, зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту на міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку.

Відповідні зміни затверджено Постановою Правління Національного банку України №112 від 14 листопада 2017 року «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року №410», яка набирає чинності 15 листопада 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: