Прозорість біржової торгівлі ОВДП підвищиться

З метою підвищення якості та прозорості торгів державними облігаціями НКЦПФР планує внести зміни до Положення про функціонування фондових бірж.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Комісії, зокрема, пропонується змінити підхід до розрахунку поточної ціни державних облігацій на фондовій біржі на більш розповсюджений на ринках капіталу. Поточна ціна буде розраховуватися за «чистою» ціною облігації, за якою було укладено біржові контракти. При цьому «чиста» ціна облігації не включатиме накопиченого купонного доходу і буде виражена у відсотках від її номінальної вартості.

До проекту нового нормативного акта НКЦПФР включені вимоги до маркет-мейкера державних облігацій. Зокрема, він повинен виконувати зобов’язання щодо підтримки ліквідності державних облігацій України, серед яких:

– підтримання двосторонніх котирувань не менше 75% часу з 11-ої до 15-ої години торговельного дня;

– різниця між «чистою» ціною облігації на купівлю та «чистою» ціною облігації на продаж має становити не більше 5 процентних пунктів;

– підтримання односторонніх котирувань протягом торговельного дня лише після укладання біржових контрактів (договорів) на підставі двосторонніх котирувань протягом цього дня на загальну суму не менше 10 млн. грн. (за кожним випуском).

Як зазначають у Комісії, запровадження дієвого інституту маркет-мейкерів ОВДП і зміна підходу до розрахунку ціни додадуть їм ліквідності, дозволять отримувати більш стабільний і прогнозований дохід, і що найголовніше, дозволять зробити цей фінансовий інструмент більш зрозумілим і прозорим для інституційних інвесторів та фізичних осіб, які все активніше інвестують у нього свої кошти. У свою чергу НБУ і Мінфін завдяки цим змінам зможуть отримувати більш якісну інформацію щодо ринкових котирувань і вартості грошей на ринку.

Крім того, НКЦПФР пропонує відкоригувати деякі з вимог включення цінних паперів до другого рівня лістингу (біржового реєстру), щоб створити додаткові можливості для акціонерних товариств у разі їх зацікавленості в біржовій торгівлі їхніми цінними паперами.

Зокрема:

– запропоновано нові вимоги до концентрації free float (частка акцій у вільному обігу) – мінімальний free float емітента повинен становити не менше 10% або у грошовому еквіваленті його вартість повинна складати не менше 75 млн. грн. Причому у двох інвесторів сукупно може бути не більше 50%;

– зменшена вимога до власного капіталу емітента акцій та до річного чистого доходу емітента акцій за останній рік (крім банків) з 400 до 300 млн. грн.;

– зменшена вимога до кількісного складу акціонерів емітента з 200 до 150 акціонерів.

– додаткові вимоги до корпоративного управління емітентів відтепер зможе встановлювати фондова біржа у своїх правилах.

Також у Комісії нагадують, що з 1 січня 2018 року набувають чинності вимоги Закону України «Про акціонерні товариства» до публічних акціонерних товариств обов’язково пройти процедуру включення акцій до лістингу (біржового реєстру) та залишатися в ньому хоча б на одній фондовій біржі.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: