НБУ передає готівку уповноваженим банкам

Центробанк у рамках пілотного проекту розпочав передачу уповноваженим банкам на зберігання своїх запасів готівки.

Як повідомляє прес-служба НБУ, таким чином регулятор продовжує делегувати банківським установам частину своїх регіональних функцій.

Запаси готівки НБУ зберігатимуться в регіональних підрозділах уповноважених банків, які можуть забезпечувати готівковими коштами банки регіонів та приймати від них надлишки готівки. Делегування банкам частини функцій регулятора дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

Зазначені зміни проводяться в рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, затвердженої рішенням Правління Національного банку України від 11.08.2016 р. №207-рш.

Слід нагадати, що Національний банк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки, відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки НБУ (Положення №389).

До участі у відборі допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням №389.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: