Нацкомфінпослуг змінить Порядок складання звітності кредитних спілок

Це передбачено проектом нового нормативного документа регулятора.

Зокрема, це проект Розпорядження Комісії «Про затвердження Змін до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг».

Згідно з документом звітні дані кредитної спілки – це звітність кредитної спілки (інша, ніж фінансова звітність), складена на підставі даних бухгалтерського обліку за відповідний період і містить показники діяльності та подається за формою та в обсязі, визначеними цим Порядком.

Звітним періодом для складання річної звітності кредитної спілки є календарний рік. Річна звітність складається кредитною спілкою станом на 31 грудня року, за який подаються дані.

Проміжна звітність кредитної спілки складається за наростаючим підсумком з початку звітного періоду станом на кінець останнього дня відповідного звітного періоду (за перший квартал, перше півріччя та дев’ять місяців).

Кредитна спілка подає до Нацкомфінпослуг звітність, починаючи із звітного періоду в якому було прийнято рішення Комісії про внесення її до Державного реєстру фінансових установ з урахуванням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» до моменту виключення такої кредитної спілки з Реєстру.

У випадку погіршення фінансового стану кредитної спілки, а також виявлення порушень вимог законодавства про фінансові послуги, Нацкомфінпослуг окремим своїм рішенням може зобов’язати таку кредитну спілку подавати звітність щомісячно.

Документ передбачає, що кредитна спілка подає звітність до Нацкомфінпослуг у такі строки:

– річну звітність – не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним;

– проміжну звітність – не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним періодом;

При цьому звітність подається до Нацкомфінпослуг в електронній та паперовій формах. Паперова форма звітності за складом даних та інформації відображеної в ній має відповідати електронній формі такої звітності і навпаки. Звітність кредитної спілки, повинна бути достовірною та повною. Інформація відображена у фінансовій звітності та звітних даних кредитної спілки має бути співставною та не суперечити одна одній.

Більш детально – у проекті Змін до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: