Банки розраховуватимуть кредитний ризик на основі більш широкого забезпечення

Національний банк розширив перелік забезпечення, що є прийнятним для розрахунку банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями.

Як повідомляє прес-служба НБУ, зокрема, перелік доповнено місцевими гарантіями міських рад.

Нацбанк доповнив перелік, виходячи з діючих норм законодавства України щодо повноважень міських органів влади зі збору доходів та наявних інституційних механізмів, що знижують ризик їх дефолту, які, в свою чергу, узгоджуються з підходами щодо врахування такого виду забезпечення, передбаченими положеннями Базельського комітету з банківського нагляду.

Відповідні зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику затверджено Постановою Правління Національного банку України №113 від 15 листопада 2017 року, яка набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Слід нагадати, що Правління НБУ Постановою №351 від 30.06.2016 р. затвердило «Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Мета нового Положення – забезпечити повну та своєчасну оцінку банками величини кредитного ризику, що сприятиме коректному розрахунку їх капіталу та, в кінцевому результаті, посилить фінансову стійкість банківського сектору.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: