Особливості приватизації у 2017 році

Річний план приватизаційних надходжень за підсумками січня-жовтня поточного року виконано на 19,6%.

Зокрема, згідно з даними нового Звіту ФДМУ, станом на 31 жовтня 2017 року від приватизації державного майна перераховано до загального фонду Державного бюджету 3,36 млрд. грн. (при плановому річному плані у 17,1 млрд. грн.), у тому числі протягом жовтня – 54,44 млн. грн.

У жовтні 2017 року Фондом було оголошено один конкурс з продажу пакета акцій з початковою ціною 12 млн. грн., а на фондові біржі виставлено 9 пакетів акцій загальною номінальною ціною 65,63 млн. грн.

Протягом звітного періоду органами приватизації змінено форму власності 6 об’єктів державної власності групи А та за угодами з органами місцевого самоврядування – 44 об’єкти комунальної власності групи А.

На сьогодні на сайті Фонду оприлюднено інформацію щодо 918 об’єктів груп А, Д, Ж та 223 об’єктів груп В, Г, Е.

Слід зазначити, що Фонд державного майна України пропонує переглянути список заборонених до приватизації об’єктів або розробити новий закон, до якого включити лише ті підприємства, які дійсно мають стратегічне значення для держави.

Про це, за інформацією прес-служби Фонду, повідомив в. о. Голови ФДМУ Віталій ТРУБАРОВ.

За його словами, Фонд звертається до Комітету з питань економічної політики Верховної Ради із закликом внести зміни в діючий закон або розробити новий.

«Майже 200 підприємств, які за програмою «Тріаж» мають бути приватизовані, знаходяться в забороні. І левова частка з них не несе жодного стратегічного значення», – наголосив Віталій Трубаров.

«Мінагрополітики має 41 підприємство зі статусом стратегічності. Полтавський, Ніжинський, Радивилівський хлібокомбінати, радгоспи, коконосушарки, конярства, закінчуючи Укрспиртом. У чому їх стратегічність, це звичайні підприємства, котрі лобістськими шляхами потрапили під заборону для приватизації», – зазначив керівник Фонду держмайна.

Віталій Трубаров вважає, що за державою повинні залишатися лише ті об’єкти, які забезпечують безпеку, обороноздатність, інфраструктуру.

«Навіть Мінкультури має 6 стратегічних підприємств, Міністерство соцполітики – 14, Мінекономрозвитку – 31. Держава має бути регулятором, а не самостійно вести господарську діяльність. Майже кожна четверта справа НАБУ – саме по корупції на держпідприємствах», – підкреслив керівник Фонду державного майна.

Активізувати приватизацію також має розроблений Фондом у співпраці з іншими органами влади, насамперед Мінекономрозвитку, Офісом реформ Кабінету Міністрів України, Стратегічною групою радників з підтримки реформ в Україні, міжнародними експертами та громадськістю, проект закону «Про приватизацію державного майна» нещодавно прийнятий Верховною Радою за основу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: