В Україні є значний потенціал для зростання споживчого кредитування

Головними перешкодами для розвитку споживчого кредитування залишаються недовіра до фінансового сектору та низький рівень фінансової обізнаності населення.

Про це, зокрема, розповіла Експерт із захисту прав споживачів фінансових послуг Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Тетяна БУРАК під час «Днів фінансової обізнаності» у Харкові, повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

«В Україні споживчі кредити складають лише 17% від загального кредитного портфелю всіх фінансових установ, у той час як у країнах ЄС цей відсоток є значно вищим. Наприклад, у Польщі кредити населенню складають 59%. Це означає, що в нас є колосальний потенціал для зростання цього ринку», – підкреслила Тетяна Бурак.

«Наше дослідженнями показало, що лише 20% населення довіряє фінансовому сектору. Якщо говорити про кредити, то картина ще сумніша – 73% українців заявляють, що кредити не можна брати ні за яких умов або можна брати «тільки у разі крайньої необхідності», – прокоментувала експерт.

На думку Тетяни Бурак, відновлення довіри до фінансового сектору – дорога з двостороннім рухом: споживачі мають ставати більш обізнаними, а фінансові установи мають змінювати ставлення до клієнтів та не застосовувати нечесні практики споживчого кредитування. «На ринку споживчого кредитування є багато недобросовісних практик та нечесних по відношенню до споживача умов кредитування. Це також створює підґрунтя для недовіри», – наголосила вона.

Експерт впевнена, що новий закон «Про споживче кредитування», який вступив у силу в червні 2017 року, має змінити ситуацію: «Цей закон – на стороні споживача. Він встановлює нові стандарти, і, я сподіваюсь, зможе кардинально змінити відносини між споживачами та фінансовими установами».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: