Як захистити інвесторів у сфері житлового будівництва

Ліга страхових організацій України представила шляхи запровадження механізму захисту прав інвесторів-громадян у сфері житлового будівництва.

Виступаючи на круглому столі щодо обговорення шляхів запровадження механізму захисту прав інвесторів-громадян у сфері житлового будівництва, який відбувся у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Президент ЛСОУ Олександр ФІЛОНЮК зазначив, що Ліга страхових організацій України підтримує необхідність захисту прав постраждалих інвесторів, завершення будівництва проблемних об’єктів та забезпечення житлом постраждалих інвесторів. При цьому, відповідно до статті 31 Закону України «Про страхування» та відповідно до Напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. №1211, страховики мають право розміщувати кошти страхових резервів у будівництво житла, інформує прес-служба ЛСОУ.

Таким чином, страхові організації можуть взяти участь у завершенні будівництва проблемних об’єктів, проте участь страховиків стане можливою лише при виконанні ряду необхідних умов. Серед них: вирішення проблеми законодавчого врегулювання організації завершення будівництва проблемних об’єктів; визначення умов участі страхових організацій у завершенні будівництва проблемних об’єктів; забезпечення гарантування безпечності розміщення коштів страхових резервів та ін.

Не менш важливим, на думку Президента ЛСОУ, є питання створення механізму захисту прав інвесторів у об’єкти, які будуються, та майбутніх інвесторів у житлове будівництво.

Ефективною складовою такого механізму, на думку Ліги, може стати запровадження страхування відповідальності суб’єктів господарювання, які є учасниками інвестиційної діяльності, що забезпечують реалізацію інвестицій як виконавці замовлень або на підставі доручення інвестора, та страхування відповідальності суб’єктів господарювання, які залучають кошти від фізичних осіб для інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва. Даний вид страхування полягає у відшкодуванні страховою організацією шкоди, заподіяної таким суб’єктом господарювання інвестору. «У такому разі захист інтересів інвесторів забезпечуватиметься навіть у випадках, коли винна в заподіянні збитків особа може виявитись неспроможною відшкодувати спричинені нею збитки», – наголосив Олександр Філонюк.

Крім цього, залучення страхових організацій сприятиме належному виконанню обов’язків суб’єктами інвестиційної діяльності, додержанню державних норм і стандартів, вдосконаленню правових відносини у цій сфері.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: