Продаж активів неплатоспроможних банків активізувався

За 10 місяців 2017 року Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1376,9 млн. грн. Про це інформує прес-служба НБУ.

За цей період Фондом гарантування вкладів фізичних осіб реалізовано заставлене майно (активи) на суму 586,2 млн. грн., з яких НБУ отримав 564 млн. грн. Переважну більшість реалізованого майна (активів), а саме на суму 529 млн. грн., становили права вимоги за заставленими НБУ кредитними договорами. Ця сума у 1,5 рази перевищує показник реалізації таких активів за аналогічний період 2016 року (373,1 млн. грн.).

За найвищу ціну (243,7 млн. грн.) реалізовано права вимоги за кредитним договором, передані ПАТ «Дельта Банк» у заставу НБУ.

Також за 10 місяців 2017 року збільшилися обсяги погодження НБУ реалізації прав вимоги за заставленими кредитними договорами. Зокрема, прийнято 50 рішень щодо реалізації прав вимоги за 49 тис. кредитних договорів, загальна заборгованість за якими складає майже 46 млрд. грн.

Збільшення обсягів погодження реалізації заставленого майна (активів) відбувається у зв’язку з оптимізацією загального процесу погодження НБУ та ФГВФО початкових цін. На збільшення продажів заставленого майна також вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Продажі, яка надає змогу задіяти одразу 29 провідних електронних майданчиків України, забезпечує прозорість та неупередженість організаторів торгів.

Слід нагадати, що з січня 2017 року реалізація заставленого Національному банку майна здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб через систему торгів ProZorro.Продажі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: