Україна значно покращила свої позиції у рейтингу Paying Taxes

Про це повідомила компанія PwC Україна у ході презентації результатів спільного з Групою Світового банку дослідження Paying Taxes 2018.

У цьому дослідженні оцінюється простота сплати податків у 190 країнах світу.

З 2004 року команда PwC Україна щорічно бере участь у підготовці дослідження, а також розробляє за його результатами пропозиції для Міністерства фінансів України щодо вдосконалення податкової політики.

Згідно із дослідженням, Україна досягла істотного прогресу, піднявшись у рейтингу Paying Taxes з кінця переліку країн-учасниць у 2012 році до 43 позиції за результатами 2016 року. У порівнянні з показниками попереднього року позиція нашої держави покращилася майже вдвічі.

Коментуючи результати дослідження, Партнер PwC Україна В’ячеслав ВЛАСОВ зазначив: «Україна – єдина з країн Східної Європи та Центральної Азії, яка в 2016 році істотно зменшила податкові ставки. Зокрема, зменшення ставки ЄСВ привело до послаблення податкового навантаження на бізнес.

У порівнянні з іншими країнами, в Україні відносно прості процедури внесення виправлень до податкових декларацій і відшкодування ПДВ не за експортними операціями. У 2016 році представники бізнесу призвичаїлися до зближення правил податкового та бухгалтерського обліку і продовжили подавати податкову звітність у електронному вигляді.

Дослідження демонструє чітку тенденцію в усьому світі до скорочення кількості часу, який витрачає бізнес на ведення податкового обліку. Спрощення правил обліку, форм податкових декларацій та податкових накладних, відмова від паперового документообігу та подальша автоматизація процесу взаємодії бізнесу з фіскальними органами повинні й надалі бути одним із пріоритетів для Уряду в податковій сфері».

Більш детально – у дослідженні Paying Taxes 2018

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: