Банки зможуть укладати договори з технічним адміністратором ЄДР

За зверненням Незалежної асоціації банків України Міністерство юстиції технічно реалізувало можливість отримання відомостей з ЄДР на підставі укладених договорів, повідомляється на офіційній сторінці НАБУ у Facebook.

Як зазначалося у зверненні Асоціації до Мінюсту, частиною третьою статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» передбачено, що банки, бюро кредитних історій на свій електронний запит можуть отримувати інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) в електронному вигляді у форматі бази даних, витягу та/або в іншій формі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

НАБУ неодноразово ініціювала перед Міністерством юстиції питання доступу банків до ЄДР. У листі Міністерства юстиції України №8853/3671-0-33-16/22 від 18.03.2016 р. на звернення НАБУ вказано, що Державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» (ДП «ІРЦ») реалізовано можливість безоплатного доступу через офіційний веб-сайт Мінюсту до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, у тому числі щодо виписок та установчих документів юридичної особи.

При цьому зазначено, що банки не користуються правом на отримання інформації з ЄДР, як це передбачено частиною 3 статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та не виявляють ініціативи щодо укладання таких договорів, з огляду на їх оплатність, а користуються безоплатним пошуком з метою отримання прибутків.

Однак практика банківських установ свідчить про протилежне – наразі технічним адміністратором цього реєстру ДП «ІРЦ» вказана можливість не реалізована технічно і останній не укладає будь-які договори з банківськими установами.

Разом із тим, на ринку дедалі частіше з’являються пропозиції від приватних структур про надання консолідованої інформації з державних реєстрів (у т. ч. ЄДР) щодо перевірки контрагентів на постійній платній основі на підставі укладеного договору з такою структурою.

Натомість, як повідомляється у листі до НАБУ від Міністерства юстиції та ДП «Інформаційні ресурси», відтепер банківські установи зможуть укладати договори з технічним адміністратором ЄДР, яким є це підприємство.

Це дозволить значно зменшити ресурсозатратність банків при верифікації клієнтів та забезпечить своєчасну, повну та якісну перевірку клієнтів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: