Пенсійні фонди стимулюватимуть індустрію управління активами

Такий прогноз було озвучено на щорічному Інвестиційному форумі EFAMA – Представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту. Про це повідомляє Українська асоціація інвестиційного бізнесу, представники якої були серед гостей Форуму.

Протягом останніх чотирьох років глобальна індустрія управління активами зростала в середньому на 7,4% щорічно, тоді як за попередні п’ять років – лише на 1,5%. На подальше зростання учасники ринку сподіваються і в майбутньому, прогнозуючи, що драйверами зростання будуть пенсійні фонди, активи яких у 2016-2025 років збільшуватимуться, за оцінками фахівців, у середньому на 6% щорічно.

Бізнес активніше застосовуватиме цифрові технології, визначальним для розробки інвестиційних продуктів стане попит, а не пропозиція – це буде все більш виражений ринок покупців, який вже зараз все частіше проявляється у вигляді зниження ставок винагороди для компаній.

Учасники Форуму, які представляли національні асоціації компаній з управління активами та інвестиційних фондів країн-членів ЄС, партнерів, корпоративних та асоційованих членів EFAMA, представників регуляторів ринків цінних паперів, Єврокомісії, наголошували на необхідності звертати особливу увагу на молоде покоління, що має специфічні риси та вподобання: 91% молодих інвесторів віддає перевагу біржовим фондам (ETF) акцій, нехтуючи традиційним (активним) управлінням інвестиціями, при цьому більше половини з них має консервативний підхід.

Зазначалося, що нинішні інвестори все більше зосереджуються на абсолютних результатах інвестування, а відносна доходність (щодо бенчмарка) уже практично не має значення.

Європейська індустрія пов’язує свої перспективи з розвитком інфраструктури, продовженням зростання активного управління, яке дещо сповільниться, поступаючись швидкістю пасивному. Набиратиме обертів і ESG-інвестування (фінансування сталого розвитку, над стратегією якого зараз працює Єврокомісія), що є новим трендом, здатним посилити роль галузі інвестиційних фондів.

Оскільки на передній план фінансових ринків виходить сервіс робо-консультування, звучали поради керуючим активами впроваджувати його у свої бізнес-моделі, а також застосовувати передові засоби аналітики.

Серед потенційних ризиків, крім геополітичних проблем, особливо наголошувалося на кібербезпеці (захисті даних), що потребує від кожної компанії створення власних спеціальних підрозділів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: