Як НБУ відновлюватиме кредитування

Чергове засідання Вищої експертної ради при Раді НБУ присвячувалося обговоренню проблем кредитування та шляхів його відновлення, ролі НБУ та органів виконавчої влади у цьому процесі.

Як повідомляє прес-служба НБУ, Голова Ради НБУ Богдан ДАНИЛИШИН зазначив: «Сьоме засідання Вищої експертної ради присвячене чи не найважливішій на сьогоднішній день умові для розвитку реального сектору економіки і на його основі забезпеченню стабільних темпів економічного зростання – кредитуванню. Упродовж року ми послідовно привертали увагу до цієї проблеми, тепер настав час виробити конкретні рекомендації для її розв’язання і визначити роль Нацбанку в цьому процесі. На моє переконання, беручи до уваги сферу відповідальності і межі компетенцій НБУ, ми не повинні дистанціюватися від рішення проблем відновлення стійкого і швидкого економічного зростання» – зазначав Богдан Данилишин.

У своєму виступі в. о. Голови НБУ Яків СМОЛІЙ акцентував увагу на суттєвому покращенні фінансових результатів банківської системи за дев’ять місяців цього року, зокрема пожвавленні процесу залучення банками депозитів населення, а також відновлення кредитування як домогосподарств, так і малого та середнього бізнесу. При цьому він звернув увагу на те, що для активізації кредитування великих підприємств необхідно внести зміни до законодавства.

«Я вкотре хочу наголосити на важливості підтримання Парламентом відповідних законодавчих ініціатив. Насамперед, це законопроект щодо відновлення кредитування, зміни до Податкового кодексу, що оптимізують процедури реструктуризації кредитів, а також розроблений групою фахівців під керівництвом ЄБРР законопроект щодо створення умов для діяльності компаній з управління проблемними активами», – наголосив він.

За словами Заступника Голови НБУ Катерини РОЖКОВОЇ, центральний банк комплексно підходить до вирішення питання відновлення кредитування і реалізує в цьому напрямку декілька проектів.

«Серед них – створення інфраструктури управління NPL, запуск Кредитного реєстру НБУ, законопроект про запровадження якого проголосувала в першому читанні Верховна Рада, доступ банків до баз даних, розширення доступу МСБ до фінансування, відновлення іпотечного кредитування, а також запровадження регулярного галузевого аналізу для банків для більш якісного управління рівнем кредитного ризику. Крім того, НБУ до кінця року планує запустити пілотний проект із врегулювання проблемної заборгованості в декількох банках, які мають спільних боржників», – підсумувала Катерина Рожкова.

Під час засідання Член Ради НБУ Василь ФУРМАН представив бачення шляхів та напрямів відновлення і розвитку кредитування економіки України: «Уряд разом з Нацбанком повинні віднайти збалансований механізм стимулювання росту економіки. Потрібно повністю відкоригувати стратегію роботи держави з державними банками та саму стратегію роботи державних банків (50% виданих кредитів корпоративному сектору забезпечують на сьогодні державні банки). Слід ширше застосовувати світову практику підтримки бізнесу, зокрема вивчити досвід Польщі та Угорщини».

Також учасники засідання наголошували, що банківський сектор повинен стати головним кредитором інтенсивного розвитку економіки. Ситуація вимагає рішучих злагоджених дій на державному рівні, спрямованих на забезпечення активізації кредитування економіки України.

За результатами засідання Вища експертна рада ухвалила Рекомендації щодо шляхів пожвавлення кредитування в Україні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: