Розвиток fintech в Україні перебуває на стадії структурування

Національний банк уважно стежить за розвитком фінансового сектору та впливу на нього новітніх технологій, які кардинально змінюють чи замінюють традиційні способи управління фінансами, а також проникають до сфери фінансової активності.

Про це зазначив Директор Департаменту стратегії і реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН під час АВС-Форуму, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Розвиток fintech-індустрії в Україні, окрім інших ефектів, має безпосереднє відношення та позитивно впливає на успішне впровадження проекту Cashless economy. Такий вплив можливий, наприклад, завдяки розвитку та появі нових безготівкових форм, інструментів та способів оплати за товари та послуги, – підкреслив Михайло Відякін. – Ми наразі знаходимося на етапі структурування проекту щодо розвитку fintech в Україні, що є частиною Комплексної програми реформ. Проте очевидно, що на шляху до нашої цілі – інтеграції до європейського фінансового сектору – Україна має запровадити стандарти та вимоги ЄС, зокрема в таких сферах, як регулювання платіжних сервісів, обмін даними через API-протоколи, захист прав споживачів та інвесторів, інформаційна безпека тощо».

Він також нагадав, що Національний банк методично та планомірно працює над гармонізацією українського та європейського законодавства у фінансовій сфері.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: